TEKNİK ÖZELLİKLER

Yurdumuz; Deprem Yönetmeliğine göre planlı ve projeli olarak 2004–2006 yılları arası bodrum + 5 kat olarak inşa edilmiştir.
Asansör, 2 hidrofor ve 66 KW’lık jeneratöre sahiptir. Katlar arası ulaşım asansör veya merdivenle yapılmaktadır. Yedek su depolarımız ve hidroforlarımız sayesinde su kesintilerine karşı tüm önlemler alınmıştır. 66 KW’lık jeneratörümüz sayesinde yurdumuzda elektrik kesintisi söz konusu değildir.
Kalorifer mevcuttur. Sıcak su ihtiyacı için 3 tonluk boylerimiz ve 24 saat sıcak suyumuz mevcuttur.
Yangın tehlikelerine karşı tüm önlemler alınmış ve her katta yangın merdivenine iniş verilmiştir. Uygun yerlere yangın dolapları ve yangın tüpleri ve duman algılama sistemleri yerleştirilmiştir.
Binamızda yıldırım önleyici paratonerde bulunmaktadır.

Odalarımızda; televizyon, internet, dâhili telefon sistemi vardır. Dış hatlardan arayanlar dâhili numara ile görüşebilmektedir. Odalardaki kablolu ve kablosuz internet bağlantı hizmeti ücretsizdir. Odalarımız dışında da internet odamız mevcuttur.
Mimarlık ve mühendislik bölümünde okuyan öğrenciler için etüd odamızda plan ve proje masaları bulunmaktadır.

ODALARIMIZ

Yurdumuz 179 kontenjana sahip olmasına karşın 130 öğrenci barınacak şekilde planlanmıştır. 49 oda mevcut olup, bütün odalarımız kaliteli ve standartlara uygun olarak döşenmiştir.
Odalarımız geniş, aydınlık ve ferahtır. Yer döşemelerimiz laminant parke olup hijyenik, yataklarımız ortopediktir. Elbise dolapları, çalışma masaları sandalyeler ve komidinler birinci kalite mobilya ahşabından yapılmıştır. Yorgan ve yastıklarımız silikon olup çarşaf ve nevresim takımlarımız %100 pamuktur.
Bütün odalarımızda televizyon, telefon, internet bağlantısı (ücretsiz), duş, tuvalet ve lavabo mevcuttur. Yurdumuz merkezi doğalgaz ısıtma sistemi ile ısıtılmakta ve odalarımıza 24 saat sıcak su verilmektedir.

GÜVENLİK

Yurdumuz Bolu ilinin en merkezi yerinde bulunmaktadır.
Bizlere emanet edilen kız öğrencilerimizi her türlü tehlikeden korumak yurt yönetiminin asli görevidir. Yurdumuz bütün yönleriyle güvenlik kameralarıyla donatılmış ve günün 24 saati gözlem altına alınmıştır.
Yurdumuzun ana giriş kapısı, kartlı sistemle çalışmakta ve öğrenciler ile yurt personeli dışında yabancı hiç kimse yurda giriş yapamamaktadır. Her öğrencimize yurt girişi için tanıtım kartı verilmekte ve giriş çıkışlar bu kartlarla yapılmaktadır.
 


Özel Abant Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu - Adres: Tabaklar Mh. Cumhuriyet Cd. No:65 - BOLU
Telefon: 0374  212 81 55 - Faks: 0374 212 81 53
www.ozelabantyurdu.com.tr - iletisim@ozelabantyurdu.com.tr
Fotoğraflar: KA Reklam Ajansı - Kodlama ve Yayın: OMNWEB